Nová Zbrojovka - areál CPI

Lazaretní 1/7, Brno-Židenice
INFO

Historie areálu Zbrojovky se začala psát ještě před samotným vznikem továrny, neboť zde byly dělostřelecké dílny.
V roce 1918 pak vznikla československá státní společnost pod názvem Zbrojovka Brno a.s. Nová Zbrojovka je multifunkčním projektem, který pod vedením skupiny CPI Property Group vzniká v místě rozsáhlého areálu bývalé Zbrojovky. Cílem je zdejšímu brownfieldu navrátit život a vytvořit zde moderní čtvrť, která poskytne kvalitní možnosti bydlení, pestrou nabídku služeb a nákupních, pracovních i odpočinkových příležitostí. Území naváže na genius loci tohoto místa a částečně zachová klasickou industriální architekturu.

Navštivte Novou Zbrojovku v rámci světoznámé akce Open House Brno. Abychom dodrželi všechna potřebná vládní nařízení, je tento rok formou venkovní interaktivní procházky celým areálem.
Dostanete se tak do běžně nepřístupných částí, kde zároveň poodhalíme, co se bude dít v jejich blízké budoucnosti. Nahlédnete také pod pokličku Industra Hubu i jejich kávě a celou procházku zakončíte v našem nově vybudovaném parku, ve kterém Vám formou výstavy povíme o plánovaných veřejných prostranstvích Nové Zbrojovky.

Plánek: